Piperon logo
 • Mis on MONO?

Mis on MONO?

Kui juuni alguses tuli Elektrilevist infokiri, et mõned uued keskpinge kaabli muhvid on saanud alalise heakskiidu, siis teiste hulgas olid ka MONOi- ja MONOe tüüpi otsamuhvid. Paljudele ei ütle see mitte midagi, sest eelnevalt pole neist midagi räägitud. Nexans Power Accessories on vaikselt oma tootearendusega tegelenud ja pärast mitmeaastast aktiivset testimist on uued tooted valmis turule tulema. Niisiis, mis on MONO?
 
Hetkel kehtiva HD629.1 S2 nõuete kohaselt peavad kuni 42kV keskpinge muhvid olema testitud 125kV impulsspinge taluvusega. Seni on sellise taluvuspingega muhvid vastanud võrkude ootustele ja vajadustele, kuid ajapikku ja regiooniti on sellest hakanud väheks jääma. Võrgud muutuvad suuremaks, koormused ja impulsid  samuti ning otsamuhvid on enamasti esimesed, mis üles ütlevad. Nexans Power Accessories R&D meeskond pani pead kokku ja töötas välja otsamuhvi, mis on võimeline töötama samade- või väiksemate füüsiliste mõõtude juures kõrgema impulsspingega. Tulemuseks on 150kV impulsspingetaluvusega otsamuhvid.
 Tegemist on kuum-kahaneval tehnoloogial põhineva tooteseeriaga mis pealtvaadates ei erine seni müügil olnud otsamuhvidest millegi poolest. Kogu asja tuum asub roomavlahenduskindla punase toru sees. Toru sisemine pool on kaetud otsast otsani musta värvi väljaühtlustuskihiga. Siinkohal ei tohi segi ajada sarnasust Raychem-i POLT tüüpi otsamuhvidega, millel samuti on sisemine väljaühtlustuskiht punase kihi all. MONO otsamuhvide must kiht ektrudeeritakse punase kihiga samaaegselt, ning selle tulemusel saadakse kaheseinaline toru, mille sisemine kiht ei ole sulavast materjalist. See annab paigaldajale suure eelise võrreldes teiste tootjate otsamuhvidega. Esiteks ei ole vaja "kangema" muhvi paigaldamiseks kaablit pikemalt lahti koorida ja teiseks ei ole vaja karta, kas sisemine kiht on ikka läbinisti läbi soojendatud ja see kaabli külge kinni kleepunud. MONO otsamuhvide puhul piisab kui toru lihtsalt vastu kaablit kahandada ja sellega on asi tehtud. Üks hea omadus on uutel muhvidel veel- kui eelmise põlvkonna muhvide punased torud olid pakis enamasti kokkusurutud lapiku kujuga, siis MONO otsamuhvide torud on pakis kenasti toruja kujuga ning nende kaablile paigaldamine on oluliselt lihtsam, sest kõikidest mastiksitest saab kenasti üle liikuda.
MONOi1full MONOE1 Descr
Niiskustõke tagatakse nii kaabli kesta kui kaablikinga poolt punase roomavlahenduskindla mastiksiga MBA ja eemaldatud pooljuhtkihi servale paigaldatakse tühimikke täitev must MNAC väljaühtlustus mastiksi riba.
 Siseotsamuhvi toru pikkuseks 24kV traatekraaniga kaablile on 320mm ja AHXAMK-W kaabli puhul 350mm. Maandusühendus AHXAMK-W kaablile on jätkuvalt "juusturiivi" meenutava seadmega. Nexans-il on ainsana ka testitud 5,1kA lühisetaluvus lihtsalt silindervedruga maandusühendus wisky kaabli peal aga kuna Soomes ja meil müüdav kaabel on kehva kvaliteediga ning väliskihit kipub suvalisest kahanema, siis "juusturiiv" on parim maandusühendus. Itaalias tehti otsamuhvile ka lihtsalt tuim ülepingetest ja 20kV kaabli peal pidasid muhvid vastu kuni 125kV-ni.
 Uute otsamuhvide tüübid on siseotsamuhvide puhul 24MONOi1 kus tähis"i" tuleb itaaliakeelsest sõnast interno ehk sise ja välisotsamuhvide puhul 24MONOe1 kus "e" tuleneb itaaliakeelsest sõnast externo ehk välis. 24 tähendab kuni 24kV pingeklassi. MONO nimetus tuletati kaheseinalise monoliitse toru pealt ning "1" tähendab ühesoonelist kaablit.
 
Kui teil on soov neid muhve paigaldada aga teil pole muhvipaigaldajat, siis pöörduge meie poole ja aitame selle mure lahendada. Meil on olemas muhvipaigaldamis õigused kuni 52kV pingeklassini. Võtke meiega ühendust.

Toodete otsingufilter

Kvaliteetsed tooted

madal- ja keskpingele

 • EstLink 2

  Estlink 2 omatarbe
  trafo kaitselüliti
  DSCF7732
 • ASKO

  Spetsiaalselt murduvate
  peade murdmiseks.

   

 • M630-1000

  Uus momentpeadega
  seeria nüüd kohal

   

  Mechanical connector M630-1000
 • OTSAMUHVID

  Nexans üle Eesti

   

  Imavere
 • KMM 15-50

  Koorija nii kestale kui
  sooneisolatsioonile.

   

  KMM 15-50 tool
 • KG05

  Sooneisolaatsioonile
  kalde lõikaja.

   

  KG05 tool
 • Tootmine

  Liigpingepiiriku
  valmistamine

   

  making Surge arrester
 • Testimine

  Kaablitarvikute testimine
  on väga tähtis

   

  testing
 
rating stamp

Edukas Eesti Ettevõte

Oleme  auhinnatud AA reitinguga Edukas Eesti Ettevõte.

Võta meiega ühendust

Teie Nimi(*)
Lubatud on ainult tähed!

email(*)
Invalid Input

Teie sõnum(*)
Invalid Input

Invalid Input